شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ | Saturday 13 August 2022
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

بازدید مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی از پژوهشگاه مواد و انرژی/ گسترش همکاری‌های مشترک

28.4.1401 1

مهندس سید مصطفی هاشمی گلپایگانی مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی (توان) و هیات همراه در نشستی با دکتر حمید امیدوار سرپرست پژوهشگاه مواد و انرژی، مدیران و اعضای هیات‌علمی این پژوهشگاه به بررسی زمینه‌های همکاری مشترک و گسترش همکاری‌ها در موضوعات پژوهشی مرتبط بین دو مجموعه پرداخته و از آزمایشگاه‌های مربوطه بازدید نمودند.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه، در ابتدای این نشست گزارشی درخصوص تاریخچه تاسیس، رسالت، ماموریت و فعالیت‌های پژوهشگاه مواد و انرژی توسط دکتر مسعودی مدیر دفتر ریاست، روابط‌عمومی و امور بین الملل این پژوهشگاه ارائه شد.

همچنین دکتر مسعودی در این گزارش به معرفی برخی از دستاوردهای مرتبط پژوهشگاه با فعالیت‌های سازمان توان پرداخت که در این خصوص پس از توضیح مجریان طرح‌ها، گفتگو و تبادل نظر صورت گرفت.

دکتر امیدوار نیز ضمن خوش آمدگویی، از مجموعه سازمان توان خواست تا با تعریف پروژه‌های کلان، هم از ظرفیت و پتانسیل تمامی محققان پژوهشگاه استفاده کرده و هم در راستای کمک به حل مسائل موجود در کشور، همکاری کنند.

وی تعریف و انجام طرح‌های کلان پژوهشی را راهکاری برای خارج شدن از ارتباطات فرسایشی دانست و گفت: پروژه‌هایی همچون تولید صفحات خورشیدی، باتری‌های لیتیومی و استحصال مواد از شورابه‌ها، در پژوهشگاه مواد و انرژی درحال اجرا می‌باشد که می‌توان به‌طور مشترک روی آن کار کرد.

مهندس هاشمی گلپایگانی در این نشست ضمن استقبال از پروژه‌های پژوهشگاه، اظهار داشت: پژوهشگاه مواد و انرژی پتانسیل بسیار بالایی منطبق بر فعالیت‌های سازمان توان دارد و موضوع دستاوردهای آن به روز و کاربردی است به‌طوری که این سازمان می‌تواند در موضوعات پژوهشی بسیاری با مجموعه پژوهشگاه همکاری داشته باشد.

وی افزود: در حوزه لیتیوم به‌صورت خاص، آمادگی همکاری و فعالیت تحقیقاتی و تولیدی با پژوهشگاه را داریم.

مهندس هاشمی گلپایگانی گفت: بحث ذخیره‌سازها، بحث مواد پیشرفته؛ استحصال و بازیافت و نیز بحث انرژی‌های تجدیدپذیر؛ توربین‌های بادی و تولید صفحات خورشیدی، از موضوعاتی است که مرتبط با فعالیت‌های سازمان توان است و می توان در این زمینه‌ها نیز همکاری نمود.

مدیر عامل سازمان توسعه منابع انرژی (توان) ضمن اعلام آمادگی برای تعریف پروژه کلان در پژوهشگاه مواد و انرژی، افزود: "تولید صفحات خورشیدی" می‌تواند به‌عنوان یک پروژه کلان تعریف شده و اجرایی گردد.

در پایان به درخواست دکتر امیدوار مقرر شد کارگروهی مشترک، تشکیل و با برگزاری جلسات بیشتر، موضوعات مورد همکاری را پیگیری و اجرایی کنند.