پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ | Thursday 19 April 2018
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

آرشیو اخبار

برگزاری پانزدهمین نشست مشترک رؤسای پارک های علم و فنآوری و مدیران مراکز رشد کشور

دکتر سیدامیرحسین زمزمیان سرپرست مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی در پانزدهمین نشست مشترک رؤسای پارک های علم و فنآوری و مدیران مراکز رشد کشور كه در پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم برگزار شد، شركت كرد.
به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه، دکتر سید محمود رضا آقا میری رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس قشم، برخی از ظرفیت ها ،پتانسیل ها و توانمندی های منطقه قشم و پارک زیست فنآوری خلیج فارس را تبیین کرده و دورنمائی از برنامه های پارک را تشریح كرد.
وي حرکت به سمت پارک های تخصصی را مهمترین نیاز فعالیت پارک های علم و فناوری دانست.
همچنین دکتر خسرو پیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم آغاز جنبش فناوری در کشور را مطرح کرد و اظهار داشت: پارک های علم و فناوری به تدریج در حال رسیدن به نقطه بلوغ هستند و اقتصاد جوان و پایداری را در کشور شکل داده اند.
در ادامه دکتر وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: گردش مالی پارک های علم و فناوری ایران در سال گذشته به حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال رسیده است. ضمنا دولت سال ۹۴ یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای پارک های علم و فناوری تخصیص داد که میزان گردش مالی شرکت های فناور از این اعتبار به ۲۰ هزار میلیارد ریال رسید .
وي همچنين بر اهمیت مباحث مربوط به صادرات محصولات دانش بنیان کشور تاكيد كرد.