سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ | Tuesday 22 May 2018
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

آرشیو اخبار

معرفی شرکت گنجنیه افزار صبا از واحدهای فناور موفق مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی

21.3.96 1شرکت گنجینه افزار صبا در سال 1393 در مرکز رشد پژوهشگاه مواد و انرژی استقرار یافت و بصورت جدی فعالیت های خود را آغاز نمود. این واحد فناور با استفاده از قابلیت های علمی و فناوری توانسته قدم های شتابانی را به سوی استفاده از یافته های پژوهشی خود در جهت تولید محصولات با فناوری بالای مرتبط با مهندسی سطح، بردارد.

 این شرکت در انجام عملیات هاردآنودایزینگ بر روی قطعاتی همچون کفی اتو، اسکلت فلزی بدنه قایق های تندرو و برخی پژوهش های آکادمیک به تجارب با ارزشی دست یافت. از طرفی خواص بسیار مطلوب سایشی و حرارتی این پوشش های نانو ساختار، لزوم ورود به حوزه پوشش هاردآنودایز و بهره گیری از آن در پوشش دهی قطعات و اشکال پیچیده و حساس را  ایجاب نمود. در سال 1395 تجهیز کارگاه این شرکت در محل ساختمان شماره 2 مرکز رشد به 3 وان هاردآنودایزینگ با ابعاد بزرگ و رکتیفایر هایی تا قدرت 5000 آمپر مزیت رقابتی در مقایسه با دیگر رقبا جهت اجرای پروژه های بزرگ ایجاد کرد.

 از نمونه های پروژه های انجام شده در سال های گذشته می توان به هارد آنودایزینگ قطعات نظامی دریایی به طول ۶ متر، تولید کف اتو هارد آنودایز شده شرکت پارس خزر، راه اندازی خط تولید ظروف سرامیکی و هاردآنودایز، راه اندازی خط پوشش دهی تفلون و سرامیکی غلطک های صنعتی و … اشاره کرد.

از کاربردهای پوشش های هارد آنودایز می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

-هارد آنوادیز شیرها و اتصالات پتروشیمی به دلیل بالابردن مقاوت خوردگی در شرایط محیطی این اتصالات.

-هارد آنودایزینگ آلومینوم های ناخالص ریخته گری شده برای بهبود خواص سطحی از جمله بالا بردن مقاومت سایشی، جلوگیری از خوردگی در محیط های اسیدی و ...

-آنودایز رنگی قطعات آلومینیومی با اشکال هندسی متفاوت در رنگ های مختلف جهت بهبود خواص سطحی به صورت مات و شفاف.

-آنودایز رینگ های ریخته گری شده و ماشین کاری شده ی صنعت چاپ توسط فرآیند آنودایزینگ سخت کاری.

علاقه مندان جهت آشنایی بیشتر می توانند به سایت شرکت www.gaasco.com مراجعه نمایند و یا با شماره 02636280016 و 09124789569 مهندس حمید رحیمی پور تماس حاصل نمایند.