سه شنبه ۱ آبان ۱۳۹۷ | Tuesday 23 October 2018
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

آرشیو اخبار

اجرای 600 پروژه تحقیقاتی در پژوهشگاه مواد و انرژی

25.10.96 1دکتر محمدتقی صالحی رییس پژوهشگاه مواد و انرژی از اجرای 600 پروژه تحقیقاتی در زمینه مواد و انرژی تاکنون در این پژوهشگاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، دکتر صالحی در حاشیه بازدید استاندار البرز از پژوهشگاه مواد و انرژی گفت: این پژوهشگاه در زمینه تولید علم و ایجاد فناوری در حوزه مهندسی مواد و انرژی های تجدید پذیر دارای حدود 40 سال سابقه است و تجهیزات خیلی پیشرفته ای دارد.
وی به نمایشگاه دائمی پژوهشگاه و دستاوردهای آن اشاره کرد و افزود: در این بازدید، استاندار البرز در جریان ظرفیت های علمی این پژوهشگاه قرار گرفت.
رییس پژوهشگاه مواد و انرژی با اشاره به مجموعا 50 هسته و واحد فناور در مرکز رشد این پژوهشگاه، اظهار داشت: ما با توجه به اینکه در سطح ملی می توانیم از ظرفیت های این پژوهشگاه استفاده کنیم ، در سطح استان می توانیم فعالتر و قوی تر باشیم، به ویژه در بحث انرژی های تجدیدپذیر که در این زمینه تخصص، تجربه و دانش فنی آن در پژوهشگاه وجود دارد و اعلام آمادگی کرده ایم تا در این خصوص همکاری های خود را گسترش دهیم.
دکتر صالحی گفت: درچند سال اخیر در زمینه انرژی خورشیدی، توربین، بایومواد، ایمپلنت های مهندسی پزشکی توانستیم پیشرفته هایی داشته باشیم.
وی ادامه داد: در نانو مواد با توجه به ارتباطی که با دبیرخانه کشورهای اسلامی داریم، در 2 سال گذشته در حوزه نانو مواد و نیمه هادی و بخش سرامیک های پیشرفته و به ویژه در بخش محیط زیست بیشتر متمرکز شده ایم.
دکتر صالحی افزود: پژوهشگاه یک مرکز پژوهشی است که هدف آن تنها پژوهش و فناوری و تبدیل آن به محصول و تولید انبوه است تا روانه بازار شود.
وی با بیان اینکه این پژوهشگاه پتانسیل بسیار بالای علمی و تجهیزاتی دارد و می تواند برندی خوب با کارایی بالا باشد، گفت: باید منابع را با بهره وری بیشتری استفاده کنیم تا بتوانیم منافع ملی برای کشور داشته باشیم.