چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ | Wednesday 20 January 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

27.3.98 3با هدف گسترش همکاری‌های مشترک صورت گرفت؛

بازدید اعضای هیات علمی گروه مواد زیستی دانشگاه علم و صنعت از پژوهشگاه مواد و انرژی

نشستی به منظور همکاری های مشترک گروه مواد زیستی دانشگاه علم و صنعت با اعضای هیات علمی پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته پژوهشگاه مواد و انرژی با حضور دکتر خاوندی رئیس پژوهشگاه، دکتر زمانیان معاون اداری، مالی و پشتیبانی، دکتر قدمیان معاون فناوری، دکتر حصارکی معاون پژوهش و تحصیلات تکمیلی، دکتر کلاهی مشاور عالی رئیس و مدیر حوزه ریاست، دکتر بهنام قادر رئیس پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته، دکتر مریم سعیدی فر مدیرگروه بیو مواد و اعضای هیات علمی گروه پژوهشی بیو مواد این پژوهشکده برگزار و طی آن به بررسی نیازهای فناوری، راهکارها، زمینه های همکاری و پروژه های مشترک پرداخته شد.

این نشست در راستای اجرایی نمودن تفاهم نامه همکاری فیمابین که پیشتر به امضا رسیده است و توسعه همکاری های مشترک با دانشگاه علم و صنعت، صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، در این نشست دکتر خاوندی ضمن معرفی اجمالی پژوهشگاه، اظهار داشت: امیدواریم در گفتگوی امروز به تعامل بهتر و بیشتری در زمینه فعالیت های مشترکی که انجام می دهیم، برسیم. در این راستا ما تمام امکانات و تجربیات خود را به اشتراک می گذاریم.

وی افزود: وجود پتانسیل بسیار خوب اعضای هیات علمی گروه مواد زیستی دانشگاه علم و صنعت و همچنین گروه بیو مواد پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته پژوهشگاه مواد و انرژی، وجود امکانات و فضاهای مناسب و تجربیات پژوهشگاه و دانشگاه علم و صنعت می تواند اشتراکاتی را ایجاد کند که در جهت رفع نیازهای جامعه و تعریف طرح های کلان ملی گام بردارد و درصورت موفق  بودن این همکاری، قویترین مرکز فعال در زمینه بیو مواد شکل خواهد گرفت.

 رئیس پژوهشگاه مواد و انرژی همچنین گفت: ما در راستای اجرای مفاد تفاهم نامه همکاری که با دانشگاه علم و صنعت منعقد کردیم، تعدادی دانشجوی مشترک در زمینه بیو مواد اخذ و تربیت خواهیم نمود.

دکتر خاوندی تاکید کرد: با این نشست ها و در پی آن، همکاری های مشترک، باید پروژه های هدفمند تعریف و برنامه ریزی شود تا خروجی مهمی برای کشور داشته باشد.

در ادامه، دکتر حصارکی معاون پژوهش و تحصیلات تکمیلی ضمن معرفی اعضای پژوهشگاه حاضر در این نشست، به اقدامات و زمینه های فعالیت این پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: ما در پژوهشگاه بر طرح های پژوهشی کلان و تقاضا محور، تولید و فروش محصولات نوآوری و دانش فنی، حمایت از تجاری سازی یافته های پژوهشی از طریق راه اندازی واحدهای فناور مرکز رشد، ارائه خدمات آزمایشگاهی و ارائه دستاوردهای فناورانه تمرکز داریم.

وی همچنین با ارائه توضیحاتی درخصوص فعالیت های معاونت پژوهش و تحصیلات تکمیلی و  مرکز رشد، اظهار داشت: امیدواریم بتوانیم در حوزه بیو مواد همکاری خوبی با  هم داشته باشیم.

معاون فناوری نیز با اشاره به اقدامات این معاونت گفت: ما طرح های پژوهش و فناوری، فروش دانش فنی و محصول فناورانه را دنبال می کنیم و در این راستا طرح های همکاران را در پژوهشکده های مختلف مورد ارزیابی قرار داده و برنامه ریزی کردیم تا در توسعه این طرح ها به نتیجه اثبات فناوری و پاسخ به تقاضای بازار فناوریبرسیم.

وی با اشاره به رویکرد کلی فناوری این پژوهشگاه اظهار داشت: عقد قراردادهای فناوری-تحقیقاتی، توسعه فناوری، فروش و تجاری سازی از فعالیت های مهم حوزه فناوری این پژوهشگاه می باشد.

دکتر بهنام قادر رئیس پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته و همچنین دکتر سعیدی فر مدیر گروه بیو مواد این پژوهشکده به فعالیت ها و زمینه های تحقیقاتی، تجهیزات، اعضای هیات علمی این پژوهشکده  و فعالیت های گروه بیو مواد پرداختند.

در ادامه، دکتر جوادپور مدیر گروه مواد زیستی  دانشگاه علم و صنعت ضمن استقبال از همکاری در زمینه های دانشجویی، پروژه های تقاضا محور و تجاری سازی فناوری ها، به معرفی توانمندی ها و دستاوردهای این گروه پژوهشی پرداخت.

اعضای هیات علمی این گروه نیز ضمن معرفی خود و زمینه های تحقیقاتی که به آن مشغول می باشند به بحث و گفتگو پرداخته و ضمن ابراز خوشحالی و  استقبال از این همکاری، جهت ادامه همکاری های تخصصی اعلام آمادگی نمودند.

در پایان این نشست بازدیدکنندگان از آزمایشگاه های محیط زیست، بیو مواد، نانو مواد، سرامیک و نمایشگاه دائمی پژوهش و فن بازار و دستاوردهای پژوهشی و فناورانه بازدید بعمل آوردند.