چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | Wednesday 19 February 2020
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

10.7.98 1به‌منظور ایجاد همکاری‌های مشترک برگزار شد؛

نشست اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز و پژوهشگاه مواد و انرژی

روسای دانشکده‌های داروسازی، انرژی، دندانپزشکی، فناوری‌های نوین، مسئول مرکز رشد، مدیر تجهیزات و ملزومات پزشکی، مدیر مرکز مطالعات آموزش و اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز، طی دیدار و گفتگو با معاون اداری، مالی و پشتیبانی، معاون پژوهش و تحصیلات تکمیلی، روسای پژوهشکده‌های فناوری نانو و مواد پیشرفته و انرژی پژوهشگاه مواد و انرژی و اعضای هیات علمی آنان، از آزمایشگاه‌های این پژوهشکده‌ها بازدید نمودند.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه، در ابتدای این نشست که در سالن جلسات پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد، پس از عرض خیر مقدم توسط دکتر زمانیان معاون اداری، مالی و پشتیبانی پژوهشگاه، اعضای حاضر در جلسه به معرفی عنوان و زمینه تحقیقاتی خود پرداخته و با فعالیت‌های طرفین آشنا شدند.

در ادامه دکتر حصارکی معاون پژوهش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه به معرفی پژوهشگاه و فعالیت‌های آن در حوزه پژوهشی و فناوری پرداخت.

وی گفت: این پژوهشگاه با چهار پژوهشکده، 72 عضو هیات علمی، حدود 200 دانشجوی کارشناسی ارشد و 100 دانشجوی دکتری در زمینه‌های مواد، انرژی، مهندسی پزشکی، فیزیک و سرامیک فعالیت می‌کند.

معاون پژوهش و تحصیلات تکمیلی پژوهشگاه ضمن اشاره به توانمند‌های این پژوهشگاه، درخصوص فعالیت‌های پژوهشی، فناوری و همچنین مرکز رشد و نشریات علمی پژوهشگاه توضیحاتی را ارائه نمود.

دکتر مریم سعیدی فر مدیرگروه بیو مواد پژوهشکده فناوری نانو و مواد پیشرفته پژوهشگاه نیز به معرفی اعضاء و فعالیت‌های اصلی این گروه پرداخت.

وی به انجام حدود 70 پروژه پژوهشی و دانشجویی در راستای فعالیت‌های گروه بیو مواد پژوهشگاه اشاره کرد و گفت: در این پژوهشگاه طرح‌های پژوهشی متعددی در قالب قرارداد با شرکت‌ها و صنایع مختلف به انجام رسیده است.

همچنین دکتر مهرداد عدل معاون پژوهشکده انرژی درخصوص زمینه‌های فعالیت در این پژوهشکده همچون انرژی‌های تجدیدپذیر، مدیریت مصرف انرژی و آلودگی زیست محیطی منابع انرژی و پروژه های داخلی و بین المللی در این زمینه، توضیحاتی ارائه نمود.

در ادامه جلسه، دکتر محمد پازوکی رئیس پژوهشکده انرژی نیز به محورهای برجسته فعالیت‌ها برای محیط زیست اشاره کرد و اظهار داشت: در پژوهشگاه مواد و انرژی در زمینه سنجش آلاینده‌های آب و هوا تجارب بسیار مفیدی وجود دارد.

وی افزود: همچنین درخصوص سوخت‌های جایگزین فعالیت‌های زیادی در این پژوهشگاه صورت گرفته است.

اعضای حاضر در جلسه در ادامه به بحث و تبادل نظر درخصوص موارد همکاری و طرح مسائل مورد نیاز و پاسخگویی آنان پرداختند.

دکتر صفری رئیس مرکز رشد و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی البرز ضمن استقبال از همکاری دومجموعه، بر ایجاد تمهیداتی جهت تسریع در موارد قابل همکاری تاکید کرد.

در پایان موضوعاتی همچون تبادل دانشجو و استاد، استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی طرفین، همکاری در زمینه تکمیل تحقیقات پژوهش‌های مهندسی و بالینی، استفاده از همکار پژوهشی در پروژه‌های پژوهشی، انجام طرح‌های کلان در راستای نیازهای استان در حوزه انرژی و مهندسی پزشکی، تقویت نشریات علمی با همکاری طرفین، همکاری در حوزه‌های مواد دندانی و استخوانی، مدل‌سازی و بهداشت محیط کار، به‌عنوان نمونه‌ای از همکاری‌های مشترک طرفین مطرح شد.