چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ | Wednesday 19 February 2020
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

tafahomnameبه‌منظور توسعه فعالیت‌های علمی، فنی و اجرایی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پژوهشکده انرژی پژوهشگاه مواد و انرژی و شرکت فراشتاب کیان آریا

این تفاهم‌نامه به‌منظور توسعه فعالیت‌های علمی، فنی و اجرایی و لزوم ایجاد هماهنگی و همکاری متقابل بین متخصصین حوزه مهندسی محیط زیست، در راستای تبادل تجربیات و اطلاعات و بهره‌برداری از توانمندی‌های علمی و تخصصی و استفاده بهینه از امکانات و ظرفیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری طرفین، به امضای دکتر محمد پازوکی رئیس پژوهشکده انرژی پژوهشگاه مواد و انرژی و دکتر علیرضا عسگری رییس هیات مدیره شرکت فراشتاب کیان آریا رسید.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه، موضوع این تفاهم‌نامه ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات علمی، پژوهشی و فعالیت اجرایی در امور خدمات زیست محیطی، استفاده از ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری و همکاری در پروژه‌های اجرایی مدیریت سبز، پسماند و آب و فاضلاب می‌باشد.

بهره‌مند شدن طرفین از امکانات یکدیگر از قبیل توان فکری، تجربی، پژوهشی، آزمایشگاهی، کارگاهی، رایانه‌ای و کتابخانه­ای و سایر امکانات براساس توافقات متعاقب فیمابین، همکاری و اجرای طرح‌های پژوهشی مشترک و ارائه خدمات مشاوره‌ای بر حسب نیاز در زمینه مدیریت پسماندها، تاسیسات و تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب، به‌عنوان موضوع همکاری در این تفاهم‌نامه آمده است.

همچنین همکاری در زمینه‌هایی همچون استفاده از گرید‌های طرفین به‌منظور حضور در مناقصه‌های مرتبط با پسماند و تاسیسات و تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب شهری و صنعتی، طراحی و اجرای سامانه های نوین آبیاری، بهره‌برداری و نگهداری از شبکه‌های آب و فاضلاب شهری و صنعتی و همچنین تصفیه خانه‌ها، شرکت در مناقصه‌های مرتبط با مدیریت پسماند و آب و فاضلاب، اجرای برنامه‌های عملیاتی و اجرایی مدیریت پسماند و آب و فاضلاب، لایروبی و سیستم‌های شبکه جمع‌آوری فاضلاب‌های صنعتی و بهداشتی، روش‌های امحا و دفع پسماندها و نیز برگزاری دوره‌های آموزشی و تهیه منابع آموزشی و علمی مورد نیاز، از دیگر موارد همکاری در این تفاهم‌نامه می باشد.

به‌منظور پیشبرد اجرای مفاد این تفاهم‌نامه، کمیته‌ای مشتمل بر دو نفر از هر طرف با عنوان کمیته مشترک هماهنگی، تشکیل شده که تصمیمات این کمیته جهت تصویب نهایی و اقدامات بعدی به اطلاع مدیریت‌های طرفین خواهد رسید. نمایندگان این کمیته از طرف پژوهشگاه، دبير شوراي راهبري مديريت سبز پژوهشگاه و یکی از اعضای هیات‌علمی متخصص موضوع در پژوهشکده انرژی می‌باشند.

گفتنی است، مدت اعتبار این تفاهم‌نامه از تاریخ امضا دو سال می باشد و تمدید یا اصلاح آن طبق توافق طرفین و دو ماه قبل از انقضاء مدت اعتبار صورت خواهد گرفت.