جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ | Friday 25 September 2020
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

4.8.98 2جلسه مشترک همکاری های بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی و دانشگاه علم و صنعت برگزار شد

جلسه مشترک همکاری های بین الملل پژوهشگاه مواد و انرژی و دانشگاه علم و صنعت در خصوص "ایجاد تعامل بین پژوهشگاه و دانشگاه در جهت گسترش همکاریهای بین المللی و ارتقاء تراز بین المللی" ، به‌منظور بررسی زمینه‌های همکاری بین دو مجموعه و  ایجاد هم‌افزایی و استفاده از توانائی‌های متقابل در جهت رفع مشکلات بین المللی و جلوگیری از موازی کاری دو مرکز در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومي پژوهشگاه، در این جلسه که با حضور دکتر شاه‌حسینی معاون بین الملل دانشگاه علم و صنعت و تیمی از مدیران بین الملل این دانشگاه برگزار شد، دکتر کلاهی مشاور عالی رئیس و مدير حوزه رياست در پژوهشگاه ضمن خوش آمدگویی به مهمانان از برگزاری اینگونه جلسات ابراز خرسندي نمود و خاطرنشان کرد: وجود جلسات مشترک در همه زمینه ها از جمله حوزه بین الملل و تحصیلات تکمیلی، امکان استفاده از پتانسیل های هر دو مرکز را امکان پذیر می نمايد. 

در ادامه دکتر نادری سرپرست بین الملل پژوهشگاه توضیحاتی در خصوص فعالیت های بین الملل پژوهشگاه و پیشبرد پروژه بین المللی سازی، ارائه نمود.

همچنین دکتر شاه حسینی در مورد نحوه پیشبرد فعالیتهای بین المللی دو مرکز نکاتی را خاطرنشان کرد و در خصوص مشارکت پژوهشگاه در برنامه های مشترک با کشور آلمان از جمله همکاری در برنامه های لایب نیتس وDAAD ، انتقال دانشجویان مشترک و نيز سخنرانی های علمی دو جانبه نکاتی را ارائه داد. 

در ادامه اين جلسه دکتر آقابراری در خصوص پروژه های مشترک Erasmus+ و H2020 توضیحاتی را ارائه داد. 

در پایان دکتر ترک نیک سرپرست دبيرخانه شبکه نانوفناوری جهان اسلام (INN) به معرفي اين شبكه و نحوه همکاری بین المللی در حوزه کشورهای جهان اسلام پرداخت. 

همچنین رویداد قریب الوقوع کارگاه بین المللی فناوری نانو و محیط زیست که در تاریخ 19 آبان 98 در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار می گردد، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در پایان مقرر شد، کارگروه مشترک همکاریهای علمی بین المللی بین پژوهشگاه مواد و انرژی و دانشگاه علم و صنعت با حضور اعضای ثابت از دو مرکز شکل گیرد و برنامه مدونی برای نشست های آتی جهت تعریف پروژه های مشترک بین المللی، برنامه ریزی در خصوص پروژه ها و اعزام دانشجویان مشترک ایجاد شود.