شنبه ۲۷ دي ۱۳۹۹ | Saturday 16 January 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

کارگاه آموزشی "مدل رهبري و آشنايي با تعالي سازماني" با حضور ریاست پژوهشگاه، معاونان ، اعضای هیات علمی و کلیه کارکنان این پژوهشگاه برگزار شد.

دکتر سید محمد مهدی هادوی ریاست پژوهشگاه هدف از برگزاری این کارگاه را همگرایی نوین و قرار گرفتن مجموعه پژوهشگاه در مسیر تعالی اعلام کرد و گفت: مدیریت تعالی سازمانی به سازمان ها کمک می کند تا با تکیه بر توانمندیها در جهت بهبود و رفع ضعف­های سازمان متبوع برای رسیدن  به نتیجه مطلوب تلاش نمایند.

دکتر هادوی فرایند منظم و هدفدار، شناسایی وضعیت موجود و میزان مغایرت آن با وضعیت مطلوب و مورد انتظار و ارائه پیشنهادات علمی و کارشناسی در جهت بهبود وضعیت مطلوب را از ویژگی های ارزیابی برشمرد و گفت: ارزیابی صحیح یکی از ضرورتهای اجتناب ناپذیر هر سازمان می باشد که در قالب مدلهای نتیجه گرا، مدیریت گرا، مصرف گرا و مدل بر مبنای نظر متخصصین مطرح می شود.

وی قرارگرفتن کیفیت در اولویت امور و دستیابی به سطوح بالای کیفی را امری مهم خواند و گفت: نقطه شروع هر تغییر و بهبودی، درک و شناخت کامل از وضعیت موجود سازمان و پیدا کردن مشکلات آن است.

وی در ادامه گفت: نشان دادن تصویری واقعی از کیفیت فعالیت های سازمان، شناسایی حوزه های اصلی فعالیت ها برای تمرکز فعالیتهای بهبود، ساماندهی طرح های بهبود در چارچوبی واحد، تشویق یادگیری از طریق بهینه کاوی های داخلی و خارجی، درک محرک هایی که موجب نتایج مطلوب می شوند، ایجاد زبان مشترک و نحوه تفکر در خصوص فعالیتهای سازمان و گذر از "یا" به "و" در دستیابی به نتایج  از جمله دلایل استفاده سازمانها از مدل تعالی می باشند.

وی اضافه کرد: مدیران متعالی جشم انداز و ماموریت سازمان را تعریف و دستیابی به آنها را تسهیل می نمایند و ارزش و سیستم های مورد نیاز برای موفقیت پایدار را ایجاد می کنند و از طریق اعمال و رفتار خود آنها را به اجرا در می آورند.

دکتر هادوی گفت: سازمانهای متعالی تمامی توان بالقوه ی کارکنان خود را در سطوح فردی، تیمی و سازمانی مدیریت می کنند، آنها را توسعه می دهند و به کار می گیرند. آنها عدالت و برابری را ترویج و کارکنان را در امور مشارکت می دهند و آنها را توانمند می سازند. این سازمانها به گونه ای از کارکنان خود مراقبت می کنند و مورد تقدیر قرار می دهند و به آنها پاداش می دهند که انگیزش و تعهد برای به کارگیری مهارتها و دانش هان در جهت منافع سازمانی به وجود می آید.

جهت دریافت پاورپوینت ارائه شده در این کارگاه آموزشی به فایل پیوست مراجعه نمائید.