جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ | Friday 14 May 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

30.4.99 1نشست مجازی شبکه نانوفناوری جهان اسلام (INN) و شبکه پارك هاي علم و فناوري كشورهاي اسلامي (INSTP) برگزار شد

دبیرخانه شبکه نانو فناوری کشورهای اسلامی (INN) مستقر در پژوهشگاه مواد و انرژی در ادامه تلاش‌ها به‌منظور گسترش توانمندی‌های این نهاد بین‌المللی جلسه­ای مجازی با حضور دکتر کلاهی مشاور عالی رئیس و مدیر حوزه ریاست پژوهشگاه مواد و انرژی، دکتر محمود کاظم زاد رئیس دبیرخانه دائمی شبکه نانو فناوری کشورهای اسلامی در پژوهشگاه و دکتر سعید رهگذر مدیر مرکز رشد پژوهشگاه و همچنین دکتر علی باستی رئیس شبكه پارك­هاي علم و فناوري كشورهاي اسلامي (INSTP) و رئیس پارک علم و فناوری گیلان و دکتر محمود صابری مطلق رییس دبیرخانه آن شبکه، برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، در ابتدای این جلسه دکتر کاظم زاد ضمن معرفی تیم شرکت کننده، توضیحاتی درخصوص سوابق فعالیت دبیرخانه شبکه نانو فناوری کشورهای اسلامی (INN)  ارائه و هدف از تشکیل جلسه را تقویت همکاری در سطح ملی و بین المللی با نهادهای فعال در این زمینه بیان نمود.

در ادامه دکتر کلاهی، ضمن معرفی تاریخچه و توانمندی‌های پژوهشگاه مواد و انرژی و تاکید بر توانمندی‌های بالقوه و بالفعل آن، به حلقه های مشترک همکاری دو نهاد به‌ویژه امکان توسعه فناوری و اقتصادی بر اساس توانمندی‌های علمی اشاره نمود.

دکتر سعید رهگذر نیز اطلاعات تخصصی را درخصوص مرکز رشد ارائه کرد.

در این نشست دکتر علی باستی با بیان توضیحاتی درباره تاریخچه تاسيس شبكه پارك‌هاي علم و فناوري كشورهاي اسلامي (INSTP)، اهمیت این نهاد را که با هدف توسعه فناوري ، تقويت روابط بين پارك‌هاي علم و فناوري و ترويج همكاري‌هاي علمي مبتني بر فناوري ميان كشورهاي اسلامي ایجاد گردیده، تشریح نمود.

دکتر صابری مطلق رییس دبیرخانه INSTP نیز توضیحاتی در همین راستا و درخصوص سوابق فعالیت‌های ملی و بین المللی این نهاد بیان کرد و  نمونه هایی از مشارکت  INSTP در نمایشگاه‌های بین المللی را ارائه کرد.

در ادامه این جلسه، طرفین جزئیات بیشتری را مورد بحث قرار داده و بر توسعه همکاری متقابل در سطح ملی و تقویت ارتباطات بین المللی هر دو شبکه به اجماع نظر رسیدند.

در پایان این نشست توافقی مبنی بر عقد تفاهم نامه همکاری فی مابین پس از انجام  بازدیدهای متقابل مطرح گردید.