جمعه ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ | Friday 16 April 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

دکتر مهراله رخشانی مهر مدیر کل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیران این حوزه از پژوهشگاه مواد و انرژی بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، دکتر رخشانی مهر و هیات همراه در بازدید خود، از پژوهشکده ها، آزمایشگاه ها، ساختمان انرژی های تجدید پذیر موسوم به ساختمان سبز، مرکز رشد و کارگاه ها، سالن شهید بیات و کتابخانه این پژوهشگاه بازدید بعمل آوردند.

دکتر رخشانی مهر با توجه به قدمت بیش از 40 سال سابقه  فعالیت علمی و پژوهشی پژوهشگاه و ارایه دستاوردهای حاصل تحقیقات کاربردی آن، پژوهشگاه را دارای قابلیت های فراوانی در زمینه پژوهش و فناوری دانست و از معاون توسعه امور علمی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور خواست تا از این پژوهشگاه حمایت کند.

پیش بینی می شود با توجه به ظرفیت سالن های همایش و امکان پشتیبانی از مراسمات و آمادگی پژوهشگاه در این زمینه،  برخی از مراسمات و گردهمایی های وزارت علوم به توصیه دکتر رخشانی مهر در این پژوهشگاه برگزار گردد.

گفتنی است، ساختمان سبز پژوهشگاه مواد و انرژی با استفاده از مکان یابی درست علمی و فنی و با استفاده از سلول های خورشیدی  و آبگرمکن های خورشیدی ، انرژی خورشید را جذب کرده و برق تولید می کند بصورتی که میانگین تبادلات انرژی در مصارف این ساختمان به صفر می رسد.

5.8.95 7