جمعه ۲۷ فروردين ۱۴۰۰ | Friday 16 April 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

26.8.95 2همزمان با سفر ریاست جمهموری به استان البرز، دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی خط تولید فولاد زنگ نزن 316 پزشکی در پژوهشگاه مواد و انرژی کشور واقع در مشکین دشت استان البرز را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، دکتر سیدمحمدمهدی هادوی رییس پژوهشگاه مواد و انرژی کشور گفت: فولاد زنگ نزن پزشکی 316 در ساخت ایمپلنت های استخوانی استفاده می شود؛ این نوع ایمپلنت که به پلاتین نیز معروف است، بیشترین کاربرد را در بین فلزات پزشکی دارد.

وی افزود: تا کنون، تمامی مواد اولیه فولاد زنگ نزن پزشکی 316 از خارج خریداری می شد و این ماده خارجی در کشور با ماشینکاری به ایمپلنت تبدیل و به بازار عرضه می شد.

دکتر هادوی گفت: به علت حساسیت بالای ترکیب شیمیایی، ساختار و استحکام فولاد زنگ نزن پزشکی 316، تولید آن با فناوری خاصی باید صورت گیرد که متاسفانه تاکنون این فولاد در کشور تولید نشده است، همین فناوری سطح بالا و خاص موجب شده که قیمت ماده اولیه وارداتی گران تمام شود و در نتیجه ایمپلنت با قیمت بالایی به دست مصرف کننده برسد.

وی با بیان اینکه با خرید این ماده خارجی از یک طرف کالای قاچاق وارد کشور می شود و از طرف دیگر، در نهایت مواد فلزی تقلبی و غیراصل نیز روانه بازار می شود، گفت: با شروع تولید این فولاد در پژوهشگاه مواد و انرژی، میزان قیمت تمام شده کالا کاسته شده و امیدواریم این فولاد با کیفیت بالا و تایید وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد در اختیار تولیدکنندگان ایمپلنت قرار گیرد.

دکتر هادوی خاطر نشان کرد: در حال حاضر قرارداد چند تنی این فولاد بین پژوهشگاه مواد و انرژی و سازندگان ایمپلنت منعقد شده است.

26.8.95 1