شنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۰ | Saturday 4 December 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

17.10.99 1در پژوهشگاه مواد و انرژی برگزار شد؛

مراسم گراميداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سليماني و چهلمین روز شهادت دكتر فخري زاده دانشمند فرهیخته كشور

 مراسمي به مناسبت گراميداشت سالروز شهادت سردار حاج قاسم سليماني و چهلمین روز شهادت دكتر فخري زاده دانشمند فرهیخته كشور، در پژوهشگاه مواد و انرژی به‌صورت حضوری-مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه، این مراسم با حضور دکتر علیرضا خاوندی رئیس پژوهشگاه، معاونین، مشاور عالی رئیس و مدیر حوزه ریاست، روسای پژوهشکده‌ها، رئیس سازمان بسیج اساتید استان البرز، مهندس واحدی جانشین رئیس سازمان بسیج اساتید استان، معاون امور بانوان سازمان بسیج اساتید استان، رئیس حراست، مسئول پایگاه بسیج شهید مطهری و افراد برگزيده بسيج اساتيد و كاركنان، در سالن شهيد بيات موحد و دیگر کارکنان به‌صورت مجازی و از طریق لینک مربوطه، برگزار شد.

دکتر محمدرضا رحیمی‌پور رئیس سازمان بسیج اساتید استان البرز و عضو هیات‌علمی پژوهشگاه به‌عنوان سخنران مراسم، درخصوص اخلاق، منش و رشادت‌های شهید حاج قاسم سلیمانی سخنرانی نمود و مواردی همچون توحید، 17.10.99 3بصیرت و ولایت مداری، مدیریت جهادی، اخلاص، شجاعت، تعهد و ساختارسازی و جریان سازی را از مهمترین مولفه‌های مکتب وی برشمرد.

وی همچنین به زندگی‌نامه شهید فخری زاده اشاره کرد و  همچنان که شهید حاج قاسم سلیمانی را پرچم دار مقاومت ایران دانست، از دکتر فخری زاده به‌عنوان پرچم دار علم تمدنی کشور نام برد.

دکتر رحیمی‌پور در بخش پایانی سخنان خود، به زندگی‌نامه شهید ایرج بیات موحد (شهید پژوهشگاه) نیز پرداخت و وی را از جمله مردان با اخلاصی دانست که با وجود  استعداد بیشمار و کسب افتخارات بسیار در حوزه علم و دانش، شهادت را انتخاب کرد.

در پایان این مراسم که با پخش چندین کلیپ‌ ویژه مناسبتی همراه بود، افراد حاضر با حضور بر مزار شهید گمنام پژوهشگاه و گلباران نمودن آن، یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید حاج قاسم سليماني و دكتر فخري زاده را گرامی داشتند.