شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ | Saturday 27 February 2021
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

اخبار

mercطرح قراردادی در حوزه عیب یابی در صنایع پتروشیمی در شورای پژوهشگاه مواد و انرژی مصوب شد

در هشتمین جلسه شورای پژوهشگاه مواد و انرژی در سال ۱۳۹۹ که با  حضور ریاست پژوهشگاه و اعضای حقوقی و حقیقی و مدعوین برگزار شد، با تصویب یک پروژه قراردادی در حوزه عیب یابی در صنایع پتروشیمی موافقت به عمل آمد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشگاه، بررسی علت مشکل فولینگ؛ یکی از اصلی‌ترین مبدل‌های حرارتی و افزایش دمای گاز ورودی به یک راکتور، یک پروژه‌ قراردادی مصوب در شورای پژوهشگاه است که مجری آن عضو هیات‌علمی پژوهشکده سرامیک پژوهشگاه می‌باشد.

ایجاد رسوب روی تیوب‌های مبدل حرارتی، قابلیت تبادل حرارتی را کاهش داده و دمای گاز خروجی افزایش قابل توجه می‌یابد که موجب مشکلات حادی در فرآیند تولید می‌گردد. منشاء این رسوبات می‌تواند مواد خام، آب، هوا، بخار محیط، نسوزها و غیره باشد که بیش از همه این عوامل، نسوزها احتمالاً موجب بروز این مشکل می‌شود و چون دسترسی مستقیم به رسوبات وجود ندارد، باید تمام نسوزها قبل و بعد از مصرف در فرآیند مورد بررسی و مقایسه قرار گیرند تا با تحلیل نتایج، علت بروز مشکل شناسایی و مرتفع گردد. این پروژه شامل مراحلی همچون بررسی دقیق فرآیندها، شناسایی کامل نمونه های دریافتی، پیش‌بینی دلیل تشکیل و منشاء مواد موجود در رسوب، ارائه راه حل‌هایی جهت حذف و یا کاهش رسوبات، ارائه دستورالعمل‌ها و تعیین نحوه ترمیم و تعمیر نسوزها می‌باشد.